JavaScript 1: Giriş ve Basit bir Kod (Web Programlama 9. Video)Java script videolarına giriş yapıyor, sunucu tarafı ve istemci tarafı kodlamanın ne olduğunu, java scriptin tam olarak nerede işe yaradığını, çıkışını, günümüzde kullanıldığı bazı yerleri basitçe anlatarak HTML içerisinde java script kodlarının nasıl yazılacağını ve HTML elemanlarına aksiyon tanımlamayı anlatmaya çalışıyoruz.

JavaScript Oynatma Listesi: https://www.youtube.com/playlist?list=PLh9ECzBB8tJPC_s05znTJqiQkRDIEpWpJ

Web Programlama Oynatma Listesi:https://www.youtube.com/watch?v=BNSwq1PTE8M&list=PLh9ECzBB8tJN9WuXjJEZvPf4q9LZhA1bO

Original source

46 thoughts on “JavaScript 1: Giriş ve Basit bir Kod (Web Programlama 9. Video)

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  hocam benim öğrenmek istediğim ''kelimeler'' onları nasıl kullancağımı öğrenirsem hiç sıkıntı yaşamıcam

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Supersinnnn bi ricam olucak ilgilenirsen super olur bir sekma actik bir oyun sitesi mesela karşimiza RECAPTCHA guvenligi cikiyor bunun dogruladigimda yanlis olursa sayfayi yenilmesini saglayan basit bisey yazip verebilirmisiniz lutfen veya hazir boyle program var mi sayfada recaptcha hatasi istedigim sayfalarda taraycak bulursa refres aticak siteye lutfen bi yardim

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Merhaba hocam
  3 platform arasında kararsız kaldım mobil mı ? , oyun sektörü mu ? , web alanı mı ?
  Bunun için bir çizelge oluşturdum ,
  HTML5 & CSS3
  JavaScript
  Python
  C#
  Swift
  Sırasıyla bu dilleri öğrenmeyi düşünüyorum iyi derecede (%80) fakat birinde veya birkaçı da uzmanlaşmayı (%100) derecede öğrenmeyi düşünüyorum sizce cizelgem nasıl olmalı veyahut gereksiz bir dil var mı içlerinde ?

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  hocam içimi okumuşsunuz css yeni bitti javascript çalışacak kaynak yok ya derken derslerinizi gördüm elinize sağlık 🙂

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  abi ben şimdi programlamaya php olarak sadece basic komutlar ve döngü sonra c++ ı keşfettim ve gene aynı düzey hatta geçtim daha 1 günüm geçti ve sizce c++ a devam etmelimiyim

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Size Bir soru sorucam bir divi display none yapıp sonra başka bir divde innerHTML kullanarak none dive görünür hale getirebilirmiyiz

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  hocam bilgisayar mühendisliği istediğim yer olmuyor ama o üniversitede bilgisayar bilimleri var çok fark olurm yazılım alanında işe girebilirmiyim

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Hocam videoları izlerken aklıma kivy frameworku geldi Python'un.
  Gerçekten baya geliştirmişler,çok geniş çaplı profesyonel projeler gördüm kivy ile yapılmış,önerirmisiniz ?
  Aklımda bitcoin ile ilgili bir uygulama var(grafik tarzı),kolay bir şekilde yapabilmek için kivy kullanmayı düşünüyorum.
  Edit: Hocam okul dolayısıyla bayadır bakamıyordum,her geçen gün daha çok karizmatikleşiyorsunuz 😀

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Abi son zamanlar JavaScript oyrenmeye calishi yorum. iyi bir oyretim videsu bulamiyorum. inshallah yarida kalmaz dersler.

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Merhaba hocam,
  Size birkaç sorum var. Madde madde soracağım ve madde madde cevap verirseniz sevinirim. 🙂
  1- Diploma mı başarı mı adlı videoyu seyrettim ve biraz ortada kaldım. Yani sırf ders mi çalışmalıyım yoksa arada sırada programlamaya zaman ayırsam olur mu?
  2- Ben masaüstü programlamada uzmanlaşmak istiyorum. Bunun için c# iyi midir? veya bunun üstüne ne tür konuları öğrenebilirim?
  3- Masaüstü programlamanın yanında web programlama da öğrensem iyi olur mu yoksa tek bir alan üstünden mi devam edeyim?
  Sorularım bu şekildedir hocam. Vaktiniz olursa sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
  Saygılar.

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Benim bir sorum olacak belki bu gune kadar onlarca kişi sormustur ama şunu merak ediyorum çok listeci bir insanımdır ve neyi neden yaptigimi bilmek istiyorum bilgisayar hakkında da pek bir bilgim yok havada asılı kalan bazı kavramlar var şuan ben ilk olarak bilgisayar hakkında neyi ogrenmeliyim görsel olarak yani photoshop gibi bir seyden ziyade yazilimla ilgili bir istegim var nereden başlanmali egitim seti alınmalı mi kitap alınmalı mi bu bana ne kazandirir neden yazilim ogrenmeliyim bu yolun yordamiyontemi aşamaları nedir en önemli şeyerden biri de bunu neden yapayım hobi olarak gunde 2 saatimi vererekneler yapabilirim bana lütfen bilgisayar hakkinda 0 bilgiye sahip biriyle konuşur gibi anlatın

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Hocam selamlar, sizden ricam özellikle javascripti başlangıç duzeyinden ziyade daha ileri duzeyde de anlatabilir misiniz?

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Hocam merhabalar, öncelikle konudan bağımsız olarak soru sormak istiyorum;
  Ben bu sene itü inşaat mühendisliğinden mezun oldum, londra ve ya amerika'da master yapmak istiyorum. Ancak istediğim 3 tane durum var;

  1. 1 senelik olsun istiyorum. Londra'da oldukça yaygın olduğunu biliyorum Full time olarka.
  2. Tezli istiyorum
  3.Denklik olsun istiyorum ve kendi alanımla alakalı istiyorum. Döndüğümde Türkiye'de doktaraya devam edebileyim istiyorum.

  Yabancı dil ve burs konusu önemli değil ancak bu şartlarda araştırmama rağmen bulamadım. Yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler.

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Ve beklenen seri geldi, hocam emeğinize sağlık core javascript için başvuru kaynağı niteliğinde bir seri olacaktır. devamını sabırsızlıkla bekliyorum. artı oop javascript üçün geniş bir yer verirseniz seviniriz hocam.

 • February 9, 2019 at 14:41
  Permalink

  Bende sizin çekeceğiniz JavaScript derslerini beklerken Professional JavaScript for Web Developers, 3rd Edition Kitabını okuyordum .

Leave a Reply